3 rozdílné způsoby řešení finanční krize – poznáte největší efektivitu?

Není výjimkou, že se před výplatou dostanete do nepříjemné finanční situace. Měsíční výdaje prostě byly vyšší, z bankovního účtu na vás zlověstně bliká nula, v peněžence zbývá jen několik set korun, se kterými určitě nevyjdete. Nabízí se 3 různá řešení. Liší se podmínkami, rychlostí vyřízení i přístupem instituce. Vyberete si tu nejlepší variantu?

Klasické produkty se mnohdy nevyplácí

Češi si už zvykli používat kreditní karty, jenže ne každý s kreditkou umí zacházet. Její největší problém? Pokud nestihnete peníze vrátit v bezúročném období, banka si na vás smlsne. Úroková sazba na kartě se pohybuje i okolo 22 %, nepříjemným překvapením je mnohdy i poplatek za výběr v hotovosti, který činí často i 100 Kč a 1 % z vybrané částky. Kartu se vyplatí používat při nákupech spotřebního zboží, protože obchody nabízí slevy, banky vrací i procenta z nákupu. Lepší je požádat banku o kontokorent. I zde ale narazíte na překážky. Banka neotevře kontokorent osobám s nízkým příjmem či osobám se záznamem v registru dlužníků. Navíc se budete potýkat s dost vysokou úrokovou sazbou, obvykle se pohybuje okolo 15 %.

Online a někdy i bez poplatku

Krátkodobé nebankovní půjčky se od obou předchozích zásadně liší. Právě ony jsou produktem, který byl pro řešení finanční krize stvořen. Bez problémů, dokazování příjmů či bez nahlížení do registru dlužníků si během několika minut půjčíte tisíce korun. Jediným úskalím nebankovní půjčky je doba splatnosti. Pohybuje se v řádech dnů. Žadatel si bezpodmínečně musí dobře spočítat, jestli bude schopen peníze včas vrátit. Máte zájem a nechcete udělat chybu? Přečtěte si více na téma jak na nebankovní půjčky.

Skutečně si potřebujete půjčit?

Zadlužte se, jen pokud peníze opravdu potřebujete. Není příliš zodpovědné utrácet za věci, které se vám prostě líbí. Naopak žádoucí je si půjčit ve chvíli, když musíte zaplatit splátku hypotéky, pojistné nebo základní potraviny.

Zdroj: asisteam.cz