Americká hypotéka, nebankovní hypotéka

Už jste někdy slyšeli pojem americká hypotéka? Že ještě ne? Pak je nejvyšší čas se s tímto typem úvěru seznámit, protože jde o velmi zajímavou alternativu k běžnému spotřebitelskému úvěru a jiným typům půjček. Na rozdíl od klasické hypotéky si tu americkou můžete vzít na cokoliv. Není tedy účelová a peníze můžete použít, na co se vám jenom zlíbí.

Americká hypotéka

U americké hypotéky totiž dostáváte lepší úrok než v případě běžného spotřebitelského úroku, navíc je i doba splácení delší a tím pádem pro vás výhodnější a snesitelnější. Ovšem pozor, za peníze poskytnuté americkou hypotékou je potřeba ručit nemovitostí. Kolik si můžete půjčit, to závisí na konkrétní bance, kterou zvolíte, vašem vlastním uvážení, no a v neposlední řadě také na vaší schopnosti splácet.

 Kde žádat o Americkou hypotéku?

Které české banky vám nabízí americkou hypotéku? Je to například Hypoteční banka, která se na hypoteční úvěry specializuje a půjčí vám od 200 tisíc do pěti milionů korun, maximálně však 70% zástavní hodnoty vaší nemovitosti. Splácet můžete až 20 let s maximálně pětiletou fixací úrokové sazby. Ve svém portfoliu jí ale má čím dál tím více bank, takže máte z čeho vybírat.

Nebankovní hypotéka

Zajímavou alternativou je také nebankovní hypotéka, která vám může pomoci, pokud nedosáhnete na schválení svojí žádosti v bance. U nich ale za to, že dosáhnete na úrok za mírnějších podmínek, zaplatíte tím, že budete mít vyšší úroky a ani zde se navíc nevyhnete ručení nemovitostí.

Také v nebankovním sektoru si můžete vybrat mezi klasickou hypotékou na bydlení nebo americkou hypotékou určenou na cokoliv. Dejte si ale pozor, abyste si vybrali skutečně seriózní společnost, u které nebude hrozit podvodné jednání. Doporučujeme zajímat se o zkušenosti předchozích i stávajících klientů a celkové renomé společnosti.

Dále váš může zajímat bankovní hypotéka