Co je potřeba pro bankovní půjčku

Na půjčování peněz tu jsou odjakživa banky. Je to hlavní náplní jejich činnosti, protože ze zaplacených úroků vydělávají a financují svůj chod. Na banku se obrací na celém světě denně miliony lidí se žádostí o půjčku. Rozhodně to není nic jednoduchého, ale na stranu druhou, banka vždy nabízí výhodnější úrok než nebankovní společnost. Pokud také patříte k zájemcům o bankovní půjčku a netušíte, co budete potřebovat, čtěte dál.

Nejprve si srovnejte nabídky jednotlivých bank a vyberte si takovou, jejíž produkt se vám zamlouvá nejvíce a je pro vás nejvýhodnější. Můžete využít i internetového srovnávače. Protože jsou ale informace na stránkách banky pouze informativního charakteru a nejsou konkrétní obchodní nabídkou, budete se muset vypravit na pobočku a zjistit si všechny potřebné informace tam.

Požadavky se liší banka od banky. Ty základní jsou ovšem všude stejné. Musí vám být více než osmnáct let, musíte mít u této banky zpravidla zřízen účet (pokud nemáte, je vám zřízen pro účely poskytnutí úvěru) a samozřejmě musíte mít také dostatečný příjem, abyste měli z čeho splácet.

Proto si připravte zaměstnavatelem potvrzený doklad o výši příjmu. Pokud jste živnostník, připravte si místo toho daňové přiznání za minulé období. Pokud je to možné, doložte daňová přiznání za co nejdelší zpětnou dobu, příznivě to ovlivní posouzení žádosti. Pokud bydlíte ve vlastním bytě, přineste také výpis z katastru nemovitostí jako potvrzení o vlastnictví. Pokud máte byt nájemní, přineste si nájemní smlouvu jako doklad o tom, že byt užíváte oprávněně a skutečně v něm bydlíte. Také musíte mít u sebe svůj občanský průkaz a ve většině případů také druhý doklad totožnosti – řidičák, cestovní pas nebo alespoň rodný list.

Toto jsou základní věci, které musíte mít všude. O zbytku vás bude informovat vámi zvolená banka.