Credit Limit aneb trochu jiná půjčka

Klasický model půjčování všichni známe. Zajdete do banky, nebo kontaktujete nějakou nebankovní společnost (třeba jednoduše přes internet) a požádáte si o určitou částku. Tu dostanete, v pravidelných intervalech ji postupně splácíte, a pokud vám peníze chybí, požádáte si o prodloužení splatnosti. Splacením celé částky půjčka končí. Věděli jste ale, že to může fungovat i jinak?

S novým modelem půjčování přišla společnost Ferratum Bank, která je součástí skupiny Ferratum Group. Sice nabízí i klasické SMS mikropůjčky a spotřebitelské úvěry na trochu vyšší částky, ovšem kromě toho poskytuje i produkt Ferratum Credit. A ten je o něco zajímavější.

Získáte v podstatě finanční rezervu

Ferratum Credit je flexibilní úvěr, který funguje podobně jako tzv. revolvingový úvěr či kontokorent. Na začátku si určíte, kolik peněz bude vaším limitem, a do této částky pak můžete flexibilně čerpat úvěr. Je to, jako kdybyste dostali měšec peněz a ty z něj občas odebírali, jindy je zase vraceli. Vzhledem k tomu, že formální záležitosti vyřídíte pouze na začátku, je to opravdu rychlá půjčka. Peníze máte k dispozici kdykoliv.

Jediným omezením je, že každý měsíc musíte splatit aspoň minimální splátku ve výši 12, 5 % z částky, již aktuálně dlužíte. Když budete při penězích, samozřejmě je možné vrátit více bez jakýchkoliv poplatků. A ve finančně příznivém měsíci si nemusíte vůbec nic půjčovat, měšec peněz necháte plný, a nic neplatíte. Peníze vám jsou k dispozici vždy tehdy, jakmile je potřebujete.

Rizika jsou ale stejná

Myslete však na to, že i lákavý úvěr Credit Limit vás může přivést do finančních potíží, nebudete-li splácet aspoň minimální měsíční částku. Nebankovní společnosti vás lákají na různé výhody, které zpravidla výhodné opravdu bývají, jenže na lep jim často skočí lidé, jež by si žádnou půjčku raději vůbec neměli brát. Zvažte nejdřív, zda budete schopní splácet.