Jak funguje půjčka bez doložení příjmů a co udělat pro její získání?

Zdá se to jako pohádka. Nemusíte dokládat své příjmy a zároveň dostanete půjčku o poměrně velké hodnotě. Není to pohádka, ale je to skutečnost. Nebankovní půjčky mají své specifika a mnoho výhod. Ať už se jedná o bezúčelovost, či rychlé a pohodlné sjednání pomocí online formuláře. Co všechno musíte udělat pro získání této půjčky a jaký je její princip? To se dozvíte v tomto článku.

Pro všechny, kteří nemůžou doložit své příjmy

Půjčka bez doložení příjmů je vhodná pro všechny osoby, které z určitého důvodu nemohou doložit své příjmy. Jedná se o maminky na mateřské dovolené, studenty, drobné podnikatele a živnostníky. Tento finanční produkt je tedy dostupný téměř pro každého, což je velká výhoda, která s sebou ale nese mnoho zodpovědnosti pro samotné klienty, kdy musí sami zvážit, jestli je daná půjčka v jejich možnostech. Vždy je nutné si předem rozmyslet, jestli dokážete půjčku včas a řádně splatit. V případě pochybností o tom, jestli si půjčku můžete dovolit, si zvolte co nejnižší možnou částku, bez které se momentálně neobejdete. Důkladně si naplánujte splátkový kalendář a pokuste se vyhnout se případným sankcím za zpoždění.

Kolik si můžete půjčit

Maximálně je možné získat půjčku o hodnotě 250 000 korun. Nejdelší doba splatnosti je až 84 měsíců. A to všechno bez dokládání příjmů a skrytých poplatků. Jedná se o půjčku bezúčelovou, což znamená, že nemusíte dokládat využití peněz a je možné zaplatit s nimi naprosto cokoliv. Součástí půjčky nejsou žádné skryté poplatky. Dopředu tedy jasně víte, kolik na konci zaplatíte a jaké jsou úroky. Při výběru nebankovní půjčky vždy sledujte, jestli je daný poskytovatel spolehlivý a neexistují žádné vyloženě špatné reference od předchozích zákazníků. V případě podpisu smlouvy si důkladně pročtěte všechny podmínky a seznamte se s tím, kolik budete platit. V rámci porovnávání jednotlivých nabídek zohledněte nejen výši úrokové sazby, ale i případné poplatky, které musí být jasné již od samého začátku a neměly by se vynořit uprostřed celého procesu.

Jak o půjčku bez doložení příjmů zažádat

Podání žádosti je velmi jednoduché. Stačí vyplnit nezávaznou žádost o půjčku. Žádost je zpracována online a celý proces trvá pár hodin. Pokud to vše vyjde, bude žádost schválena a budete kontaktování přes zadané telefonní číslo. Na základě telefonického kontaktu budou dotaženy podrobnosti a následuje již přímé schválení půjčky. Potom už bude půjčka bez příjmů vaše a můžete čekat na to, až vám přijdou peníze na účet. To většinou trvá maximálně dva dny a hodně závisí na konkrétní bance a rychlosti připisování transakcí. Zároveň však pamatujte na čas, kdy bude nezbytné odeslat první splátku.