Jak fungují rychlé půjčky před výplatou

Takzvané mikropůjčky, nebo též rychlé půjčky před výplatou, jsou na tuzemském úvěrovém trhu už poměrně zabydlené. Rychlé v tomto případě znamená vyřízení v řádu minut, maximální čekací lhůta je maximálně jedna hodina. Peníze tím pádem přijdou na účet ještě tentýž den, kdy bylo o půjčku požádáno.

Rychlé půjčky před výplatou, výše

V jaké jsou obvykle výši? Maximum je u většiny společností pět tisíc korun, minimální částka je standardně pětistovka. Variabilita je zde pro klienty nebankovních firem poskytujících půjčky opravdu velmi vysoká, mohou si totiž půjčit jakoukoliv částku v tomto intervalu, zaokrouhlenou pochopitelně na celé stovky. Jistou nevýhodou je však RPSN, protože i přesto, že půjčka má splatnost maximálně třicet kalendářních dnů, zaplatíte poměrně vysoké úroky navíc. Pro příklad – vypůjčená tisícikoruna může na konci měsíce znamenat částku o dvoustovku vyšší a tak podobně.

Rychlé půjčky před výplatou, rychlost

Kromě bleskového vyřízení žádosti je však velkým plusem i to, že vlastně nemusíte dokládat prakticky nic. V některých případech postačí jen občanský průkaz. U mikropůjček není třeba dodávat potvrzení o trvalém příjmu, stejně jako další doklad totožnosti, účel toho, proč chcete vlastně sjednat úvěr nebo dokonce zástava majetku coby ručení. Odpadá tedy neustálé papírování a díky absenci takové byrokracie je pak sjednání otázkou velmi krátké chvilky.

Peníze v drtivé většině případů přijdou na bankovní účet, v některých případech však nový klient dostane napoprvé finance skrze poštovní poukázku. Nutné je také ověření bankovního účtu, které spočívá v jednoduché platbě ve výši jedné koruny na účet nebankovní společnosti ve stejné bance. Tato záležitost samozřejmě probíhá instantně, žádné prodlevy tu nehrozí. Splátkový kalendář je u rychlých půjček před výplatou velmi jednoduchý – splácí se totiž jednorázově, a to převodem na účet.