Jaké se nabízí bankovní úvěry

Půjčka v bance je dnes stále oblíbenou záležitostí, mohou si ji sjednat jak fyzické osoby, tak i podnikatelé. Každá banka má však svá kritéria a nedosáhne na ně zdaleka každý, pro tento případ tu je ale možnost požádat případně o půjčku nebankovní společnost. Bankovní domy totiž důkladnějším způsobem prověřují bonitu žadatele, papírování bude přeci jen trochu více. Je nutné nefigurovat v registrech dlužníků, doložit trvalý příjem a v některých případech (hlavně u větších úvěrů) ručit nemovitým majetkem, což je ale u milionových částek pochopitelná podmínka. Jaké nabídky jsou na současném trhu tedy k vidění?

Zajímavou alternativou pro všechny je třeba nabídka ČSOB – takzvaná Půjčka na cokoliv. Je zcela bez poplatků, bez prokazování účelu a předčasné splacení je zcela zdarma. Dobu splatnosti lze kromě toho rozložit až na sedm roků, takže měsíční splátky mohou být výrazně nižší. Půjčit si můžete sumu od 20 do 600 tisíc korun včetně.

Osobní úvěr od Komerční banky pak nabízí větší finanční limity (30 tisíc až 2,5 milionu korun), doba splatnosti maximálně šest let. Je však určen pro nepodnikatelské potřeby, je tedy nabízen pouze fyzickým osobám. Potvrzení o příjmu a dva doklady totožnosti, předčasné splacení je samozřejmě možné.

Nabídku vlny nových a progresivních bankovních domů reprezentuje třeba Fio banka. Ta nabízí podnikatelský úvěr v rozmezí 3 – 300 milionů korun s dobou splatnosti jeden až osm roků, je však nutné ručit nemovitým majetkem nebo cennými papíry. Druhou možností je například kontokorent (určen pro fyzické osoby i OSVČ), který lze sjednat v rozmezí pěti tisíc a půl druhého milionu korun. Půjčka je bez doložení účelu a její vyřízení je zcela zdarma. Žádost bude posouzena v řádu maximálně několika málo dnů.