Jaké se nabízí nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky jsou velmi oblíbeným odvětvím, které si v posledních letech získalo velkou popularitu. Snad na každém rohu na nás vyskakuje reklama na zaručeně nejlepší nebankovní půjčku. A jak přibývá lidí, kteří buď nemohou mít schválenou půjčku v bance, nebo prostě jen nechtějí podstupovat složitý a zdlouhavý proces bankovního ověřování a schvalování, přibývá také klientů nebankovních společností. Jaké nebankovní půjčky si ale vlastně můžete vzít?

Nebankovní půjčky/ mikroúvěry

Jednou z nejpopulárnějších forem nebankovní půjčky jsou dnes takzvané mikroúvěry. Těm se také často říká půjčky před výplatou a jejich princip spočívá v tom, že je vám půjčena menší částka pro překlenutí krátkodobého nedostatku peněz. Peníze musíte většinou do třiceti dnů společnosti vrátit. Taková půjčka se dá snadno pořídit kompletně přes internet bez nutnosti kamkoliv chodit. Takové půjčky poskytují například společnosti Ferratum, Japonská půjčka nebo Zaplo.cz

Nebankovní půjčky/ vyšší částky

Dále existují klasické spotřebitelské úvěry, poskytované společnostmi jako Provident, HomeCredit, Cetelem a dalšími. Je to vlastně velmi jednoduché, po posouzení vaší žádosti je vám schválena částka, kterou vám společnost je ochotná půjčit. Většinou půjčí opravdu skoro každému, takže nemusíte mít strach, že byste na půjčku nedosáhli. V měsíčních splátkách pak splácíte svůj dluh a úroky.

Kreditní karty

Popřípadě tu existuje ještě jeden druh nebankovní půjčky, a to jsou kreditní karty. Některé nebankovní společnosti, například HomeCredit, je vydávají svým klientům jako finanční rezervu. Není to špatné, pokud jste zodpovědní a chápete princip kreditních karet i to, že vyčerpané peníze musíte pravidelně na účet vracet a že jsou na kreditních kartách poměrně vysoké úroky. Také je nutné říct, že pro poskytnutí tohoto typu úvěru je potřeba projít schvalovacím procesem i u nebankovní společnosti, ovšem ta si vás, pokud jste již někdy byli jejími klienty, posoudí sama a velmi rychle.