Jakou půjčku si vzít, když se pokazí automobil?

Podle aktuálních průzkumů má každá rodina minimálně dva automobily. Je to pochopitelné, jezdíme s nimi do práce, druhé je třeba mít doma, kdyby se něco stalo a musel druhý člen rodiny zavést dalšího člena k doktorovi či podobně. Takových situací, v nichž se ocení dva vozy, je nespočetné množství, proto je nemá cenu vyjmenovávat. Je však třeba podotknout, že když jsou v rodině dva automobily, je třeba počítat s dvojnásobným množstvím starostí.

Vozy jsou zkrátka jen stroje, a to musí mít každý majitel automobilu neustále na starosti. Při každodenním používání se auta opotřebovávají, proto lze předpokládat, že auta budou muset jít na opravu. Jenže mnohdy se vše seběhne tak rychle, že nestačíme ani mrknout okem. Zákon schválnosti vždy mávne kouzelnou hůlkou a auto se pokazí zrovna ve chvíli, kdy peněz není na rozdávání. Tak to zkrátka chodí, a pokud nemáte našetřeno, musíte se obrátit na banku nebo nebankovní instituce, jako je Rerum.

Mnozí lidé jdou v první řadě za rodinou. Rodina mnohdy pomůže, ale může se stát, že i rodinu by půjčka mohla dostat do tíživé finanční situace, proto je lepší se obrátit na banku nebo zmiňované nebankovní instituce.

Koho v takovém případě volit?

Otázkou je, koho v takovém případě volit. Jestli se vyplatí jít do nebankovní půjčky nebo jestli je výhodnější sáhnout po bankovním úvěru, který je v mnohých směrech nevýhodný. V případě poruchy automobilu je vhodné vzít si nebankovní úvěr.

Proč?

Nebankovní instituce půjčují “jenom” několik desítek tisíc korun maximálně, což znamená, že se díky nim nedostanete do tak velkého závazku. Navíc půjčují tisíce s výhodným úrokem, který u banky jen tak nedostanete. Dalším plusem je, že peníze jsou na účtu velice rychle, což se u bank také nestává, aby byla vyřízena půjčka do 10 minut. Bankám většinou trvá několik týdnů, než půjčku schválí.