Podnikám snadno a bez stresů

Vedení účetnictví Brno. Tak zněl kdysi nadpis inzerátu visícího kdesi v koutu vlakového nádraží, kde jsem ještě jako student přestupoval s krosnou na zádech. A právě ta věta, onen nadpis mi právě vytanul v mysli. Tehdy jsem takovou nabídku nechápal, ale teď? Podnikám a účetnictví mi, jako asi každému začínajícímu podnikateli, dělá nejednu vrásku na čele. Kdo se má v tolika účetních a ekonomických zákonech vyznat? I kdybych při nejlepší vůli chtěl vést své účetnictví správně, i kdybych pro to udělal všechno na světě, stejně bych někde na něco zapomněla a udělal třeba nenávratnou chybu.

Hledám účetního, zn. rychle!

A tak se i já uchyluji k tomu, abych si našel externího účetního či účetní, který či která by se mi starala o vše potřebné, se kterým nebo se kterou bych mohl konzultovat případné příjmy a výdaje. Najít důvěryhodného a pečlivého účetního ale zajisté není jednoduché a přikládám ohromnou důležitost tomuto hledání… Název mého inzerátu, mé poptávky po konkrétní službě zní vlastně podobně, jako ona věta, kterou jsem s úsměvem četl před léty. Jen město se trochu pozměnilo. Hledám vhodného člověka k vedení účetnictví Ostrava! Najde se někdo takový? Začínám totiž být trochu zoufalý…

Na knihu jízd chytře!

Ale jedna starost mi před nedávnem díky online generátoru jízd www.generator-knihy-jizd.cz odpadla. Kniha jízd mě netrápila dlouho, firemní auto jsem si pořídil teprve nedávno, a díky internetovým rádcům jsem velmi rychle přišel na způsob, jak se této povinnosti zbavit! Samozřejmě ne úplně. Knihu musím vést tak jako tak. Nicméně mi nezpůsobuje tato administrativa žádné srdeční kolapsy ani vrásky na čele. Kéž by to tak bylo i s ostatními podnikatelskými nutnostmi.