Půjčky pro živnostníky

Pokud jste začínající živnostník a potřebujete si půjčit peníze, případně máte rozjetou živnost a je nutné investovat do modernizace, rozhodně se vyplatí pouvažovat nad půjčkou. Právě půjčky pro živnostníky jsou poměrně výhodné a mají i svá konkrétní specifika. Pojďme se proto nad tím trochu zamyslet a osvětlit si některá fakta.

Tak například, výrazně větší šanci máte už jako zavedený podnikatel, a to i na větší sumu peněz. Banka Vás bude mít jako bonitního klienta, který nezklame. Začínající živnostník to může mít samozřejmě těžší, ale určité sumy by se mohl také dočkat, případně využít klasický spotřebitelský úvěr, který má také své určité výhody a poslouží na rozjezd stejně tak dobře, jako ten určený přímo podnikatelům.

Spotřebitelský úvěr bývá často, až do výše desetitisíců, zcela bezúčelový. Je tedy úplně lhostejné, nač jej klient banky využije, a to dává šanci úplně všem. Řada nabídek nebankovních společností je určena všem, nejde tedy jen o klasické půjčky pro živnostníky, vesměs vázané na IČ – tohle totiž může využít víceméně kdokoliv. Pokud Vám nepůjčí banka, není tedy vůbec nic ztraceno, stačí se obrátit na nabídku z nebankovního sektoru, kterou shledáte jako tu nejzajímavější. Výhodou je zde třeba skutečnost, že své peníze uvidíte poměrně brzy. V bance trvá celý proces řádově dny, u nebankovní instituce spíše hodiny.

Podnikatelé si navíc mohou, což jistě není žádná novinka, v jistém případě i odpočíst úroky z daní. To je samozřejmě velká výhoda, když se optimalizují finance. Minimální věk žadatele o půjčku je vždy osmnáct let, nutné je kromě daňových přiznání nebo živnostenského oprávnění doložit i to, že máte trvalý pobyt na území ČR. Pokud nemůžete doložit zrovna vysokou bonitu, možná bude vyžadován ručitel.