SMS půjčky. Co to znamená a jak si ji lze zařídit

Osobní vyřizování půjček v bankách je v dnešní době tak trochu časovým „žroutem“. Pokud jste si zvykli vyřizovat vše z pohodlí domova a potřebujete si zažádat o finanční půjčku, mohly by vás v tomto směru uspokojit takzvané sms půjčky. O tyto půjčky lze zažádat online, nebo prostřednictvím sms zpráv. Ještě předtím než budete moci žádost o sms půjčku zaslat, je potřebná internetová registrace u příslušné finanční společnosti.

Jak na správně provedenou registraci

Registrace pro zažádání o sms půjčky se běžně provádí přes praktické internetové formuláře. Ty vás intuitivně postupně navedou ke všemu, co je třeba vyplnit. Pokud bude nutné přiložit i doklad totožnosti, díky online verzi si systém bohatě vystačí i s jeho kopií. Tu můžete při žádostech o sms půjčky zaslat na předem určenou emailovou adresu, nebo kopii vkládáte přímo do uživatelského rozhraní. Některé portály si doklad totožnosti ani nežádají.

Jakmile se úspěšně zaregistrujete, již lze žádat o první půjčku. Jak velkou částku si však lze půjčit? Výše první půjčky se pohybuje v rozmezí 100 Kč až po horní hranici 6 000 Kč. Pokud jste již stálými klienty, můžete si podat žádost o sms půjčku ve výši až 20 000 korun. Úvěr můžete získat i přesto, že vám žádost o něj jiná instituce neschválila. Půjčka by nebyla poskytnuta pouze za předpokladu, že jste u této instituce vedení jako dlužník.

Dobu splacení je možné si prodloužit

Rozhodnutí o schválení sms půjčky je klientům běžně sdělováno prostřednictvím sms zpráv na vaše mobilní telefonní číslo zhruba během deseti minut, pokud žádáte v pracovní době. Samotné žádosti jsou přijímány dvacet čtyři hodin denně sedm dní v týdnu, avšak jejich schvalování a vyřizování probíhá pouze v pracovní dny od devíti do osmnácti hodin.

Pokud nejste schopní zaplatit úvěr sms půjček v předem sjednaném termínu, je možné dobu splácení prodloužit o 7, 14 nebo až 30 dní. Nastane-li situace, že jste odeslali žádost o úvěr a nedorazila žádná reakce, je pravděpodobné, že jste učinili chybu při registraci, nebo nebyla úplně dokončena. V takovém případě je doporučováno znovu projít a zkontrolovat správnost postupu registrace na příslušném webovém portále, kde jste si posléze o sms půjčku zažádali.

One thought on “SMS půjčky. Co to znamená a jak si ji lze zařídit”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *