Stavební spoření je výhodné

V devadesátých letech patřilo stavební spoření k oblíbeným možnostem, jak investovat finance. To se však postupem času trochu změnilo a stavební spoření v posledních letech nezažívalo zrovna povedené období. Jak se však zdá, situace se opět mění. Momentálně je totiž stavební spoření stále výhodnou formou spoření, zvlášť když je k dispozici také snadno dostupný úvěr. Tato kombinace znovu láká zájemce o zhodnocení úspor.

Slušný úrok a státní podpora

Po letech poklesu zájmu zažívá stavební spoření určitý boom. Pro řadu lidí opět začalo být stavební spoření zajímavé. Státní podpora dosahuje až dvou tisíc korun a k tomu úrok kolem jednoho procenta, což dohromady vytváří spoření s garantovaným výnosem až 3,5 procenta za jeden rok. To samo o sobě už pro mnoho zájemců zní příznivě. Peníze je třeba spořit šest let, jestli chcete jenom spořit/zhodnotit vlastní finance.

Výhodný úvěr

Ovšem možnost, jak zhodnotit peníze, není jediným lákadlem stavebního spoření. Další výhodu řada lidí spatřuje v tom, že se dá využít poměrně výhodný úvěr. Více a více domácností tak v poslední době využívá stavební spoření k čerpání úvěru. Řada lidí následně úvěr čerpá kvůli rekonstruování bytu, domu, bytového jádra, kuchyně nebo koupelny. O úvěr je přitom možné zažádat i ve chvíli, kdy nemáte naspořenou dostatečně vysokou částku.

Užitečný srovnávač

Na trhu existuje spousta institucí, které nabízí stavební spoření. Kvůli tomu se řada lidí těžko orientuje v nabídkách, takže se jako ideální jeví srovnávač výnosů stavebních spořitelen na webových stránkách MítVíc.cz. Díky tomu přesně víte, do čeho investovat. Kromě toho na webu najdete užitečné informace, jak vlastně stavební spoření funguje, pokud byste neměli dokonalý přehled. Na MítVíc.cz se také dají dohledat další možnosti, jak spořit nebo investovat peníze.