Víte, kde sjednat nejlepší online půjčku?

Pokud jste se dostali do takové situace, že si potřebujete půjčit peníze, nezoufejte. Možností je celá řada. Půjčku si dokonce můžete vyřídit zdarma online a peníze mít během několika málo chvil na svém účtu.

Získejte půjčku ještě dnes

Pravdou je, že s online půjčkami se posledních pár let roztrhl pytel, proto vám nyní poradíme, kde takové půjčky hledat a na co si dát pozor. Nejdříve si vysvětlíme základní pojmy, se kterými se v případě, kdy se zajímáte o online půjčky, jistě setkáte.

RPSN (roční procentní sazba nákladů) – zkratka, která dokáže přesněji než úrok ukázat, kolik vlastně za půjčku zaplatíte. Určuje se v procentech za rok, do RPSN se započítává vše, co v rámci půjčky platíte (poplatek za uzavření smlouvy, transakce, vedení účtu, pojištění splácet atd.).

BRKI (Bankovní registr klientských informací) – tento registr zaznamenává u občanů i u podnikatelů s IČ veškeré úvěrové závazky a nepovolené debetní zůstatky na účtech. Banky si prostřednictvím tohoto registru vyměňují informace o důvěryhodnosti svých klientů (především o platebních schopnostech).

CERD (Centrální registr dlužníků) – tento systém je provozován Českou národní bankou a patří mezi největší systémy, které evidují dlužníky v ČR. Tento systém využívají jak státní instituce, banky, leasingové společnosti, firmy, ale i živnostníci. Do tohoto systému může nahlédnout každý občan a díky němu může zjistit, zda někomu nedluží. Ale můžeme se zde podívat například i na zaměstnavatele nebo jiné osoby.

SOLUS (Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům) – jedná se o zájmové sdružení právnických osob, spadají zde např. nebankovní instituce, banky, telefonní operátoři, distributoři plynu či elektřiny a mnozí další. Do registru SOLUS se dostane každý, kdo se opozdí se splátkou o více jak 30 dní. Výpis z tohoto registru můžete získat formou SMS.

Takových registrů je více, my jsme zde vypsali ty nejčastější. Na základě těchto registrů se posuzuje vaše bonita, která z velké části rozhodne, zda půjčku získáte či nikoli. Pokud tušíte, že byste těmito registry ,,neprošli“ bez poskvrny, nebude pro vás bankovní půjčka to pravé.

Kdy požádat o bankovní a kdy o nebankovní půjčku?

Jak již bylo zmíněno, pokud víte, že jste měli nebo máte problém se splácením svých závazků (ať už to je opožděná platba faktury za telefon, plyn, elektřinu nebo například úvěru), budou pro vás vhodným produktem nebankovní půjčky, které jsou benevolentnější k těmto prohřeškům. Mezi takové patří například i Tesco půjčka, kterou můžete sjednat jak na prodejnách Tesco, tak i online. Můžete si půjčit od 20000,-Kč až po 50000,-Kč se splatností až na 84 měsíců. Veškeré bankovní i nebankovní půjčky si můžete jednoduše srovnat například na webu půjčka-dnes.cz.