Volba správné půjčky vyžaduje přípravu

V dnešní době je nutnost vzít si půjčku celkem běžná pro mnoho lidí. Existuje však spousta jejích poskytovatelů a je třeba se správně rozhodnout, kterého z nich zvolit. Půjčkou si lze totiž krátkodobě ulevit, avšak v dlouhodobém horizontu naopak přivodit zcela nevyžádané problémy.

Prvním krokem před volbou půjčky je vždy důkladná analýza situace, neboť je možné, že se nakonec ukáže, že ji lze řešit jiným způsobem. Není třeba se půjčky nadbytečně obávat, není potřebné ji však naopak vyhledávat v případě, že existuje jiné řešení. Této prvotní analýze situace je třeba věnovat dostatek časového prostoru – a především – řešit vše vždy bez zbytečných emocí. Zajistíte tak, aby například volba vaší osobní půjčky na to co potřebujete nebyla negativně ovlivněná aktuální stresovou situací.

Ukáže-li se, že je půjčka tou správnou cestou, nastává další krok – výběr vhodného poskytovatele. Je třeba klást důraz na to, aby nedošlo k nadbytečným závazkům, které jsou často více či méně viditelnými vadami aktuálně nabízených půjček.

Není jistě nadbytečné obrátit se pro radu na finančního poradce, kterých existuje v dnešní době široké množství. Samozřejmě je i velmi žádoucí variantou rozhodnout se sám na základě předchozího samostudia finančních produktů a podmínek. To však vyžaduje dostatek časových možností a podmínek ke koncentraci, odměnou však může být operativně rychle získaná osobní půjčka bez nadbytečných závazků.

U koho si půjčit?

Na finančním trhu České republiky existuje celá plejáda subjektů, mezi které patří tradiční bankovní domy s letitou tradicí i v současné době se rychle rozvíjející nízkorozpočtové alternativy. Takovou je například mBank – jako nízkonakladová banka.

Její výhodou je, že k ní lze převést půjčky prakticky od všech jiných významných institucí. Jedná se o Air bank, a.s., Česká spořitelna, a.s., Československá obchodní banka, a.s., CETELEM ČR, a.s., Citibank Europe plc. organizační složka, Cofidis, s.r.o., Credium, a.s., Equa bank, a.s., Essox, s.r.o., Evropsko-ruská banka, a.s., Expobank CZ, a.s., Fio banka, a.s., GE Money Bank, a.s., Home Credit, a.s., Komerční banka, a.s., Oberbank AG pobočka Česká republika, Provident Financial, s.r.o., Raiffeisenbank, a.s., Sberbank CZ, a.s., UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s., Waldviertler Sparkasse Bank AG a ZUNO BANK AG, organizační složka.

Jak o půjčku požádat?

Žádost o půjčku může být podána na všech pobočkách banky či může být uskutečněna pomocí online formulářů. Má-li žadatel již platnou půjčku od jiné banky, přinese její vytištěné podmínky, či prostřednictvím jiného média, se sebou a samozřejmě existuje i možnost mailového či faxového doručení. Tyto informace budou důkladně posouzeny a banka bude obvykle co nejrychleji reagovat.