Za hotovostní půjčky si připlatíte

V 21. století už značná část služeb funguje online. Také půjčky se přesunuly do internetového světa. Úvěr si zařídíte pomocí několika kliknutí a stejně velkou rychlostí vám peníze mohou dorazit na účet. Ale co když účet nevlastníte, nebo byste si částku z nějakého důvodu přáli dostat v hotovosti?

Hotovostní půjčky nabízí výhradně nebankovní společnosti. Banky vám peníze pošlou vždy na účet, mnohdy dokonce požadují, abyste měli založený účet přímo u jejich společnosti. Pokud o tohle nestojíte, můžete se obrátit na poskytovatele, co nabízí půjčky v hotovosti. Zase tolik jich není, a navíc bývají jejich úvěry o něco dražší. Přesto existují důvody, proč může být pro někoho nebankovní půjčka v hotovosti nejlepší možnou variantou.

V čem spočívají jejich největší výhody?

Za výhodu lze rozhodně považovat to, že není potřeba vlastnit žádný bankovní účet. Pořád se najdou lidé, kteří fungují bez něj, nebo prostě nechtějí peníze poslat na účet, protože ve své vesnici nemají bankomat a přitom potřebují částku v hotovosti.

Dalším plusem je ochota nebankovních společností přivézt vám peníze až domů. To je ostatně i důvod, proč jsou půjčky v hotovosti dražší – poskytovatel má vyšší náklady. Zástupce firmy za vámi ovšem mnohdy přijede klidně i o víkendu. Jen to bude trvat trochu déle, než kdybyste si nechali peníze poslat na účet. Tam by mohly dorazit i během hodinky od podání žádosti.

Kde vybírat?

Hotovostní úvěr není úplně standardem, proto budete muset trochu více pátrat. Chcete-li konkrétní doporučení, mohla by vás zaujmout SMART půjčka až do výše úvěru 70 000 Kč a se splatností 13-16 měsíců. Peníze vám zástupce doručí přímo domů do 48 hodin od podání žádosti. Úrok u nich začíná na 21 % a RPSN od 146,7 %. Přijde vám to hodně? Zkuste si porovnat půjčky, mnohé srovnávače vám umožní zaměřit se výhradně na půjčky v hotovosti.